Předvánoční posezení se seniory

Nedělní odpoledne 20. listopadu 2016 opět patřilo našim seniorům, kteří se na sále restaurace Slunce sešli na tradičním „Předvánočním posezení se seniory“. I tuto akci letos zorganizovaly členky sociálního výboru – předsedkyně Hana Blažková, Mgr. Markéta Gábrišová a Pavlína Pechanová. Klub důchodců jim pomohl s distribucí osobních pozvánek.

Na úvod přivítal všechny přítomné starosta města Miroslav Klapka a předsedkyně Sociálního výboru Hana Blažková a potom se již rozproudila živá zábava. K poslechu a k tanci hrála místní hudební skupina Nešlapeto ve složení Evženie Červenková, která hrála na akordeon, s Milanem Pergerem s kytarou.

Kulturní vystoupení zajistili hasiči z místního SDH. Tentokrát to ale nebyli „dospělí“ hasiči, nýbrž členové oddílu mladých hasičů. Ti si pod vedením Ingrid Sagasserové připravili scénku, názorně ukazující, jak se zachovat v případě dopravní nehody. V hrané scénce použili i vlastnoručně vyrobené kulisy. Scénka se líbila, jen škoda, že děti byly zaskočeny publikem a mluvili velmi potichu. Účinkovala většina oddílu mladých hasičů ve složení: Šárka Adamcová, Tomáš Beran, Sabina a Gábina Geciovi, Miroslav Hajný, Josef Karban, Lucie Moravcová, Václav Rychtera, Jiří Sedlák, Eliška Steklá, Barbora Tesařová, Miroslav Tesař, Štěpánka a Viktor Tölgovi, Jan Veselý, Jakub Vrba.

Organizátorky si také pro seniory připravily několik zajímavých soutěží – hádání slov, a skládání pilníkovských fotografií z kostek. A aby se lépe soutěžilo, tancovalo nebo jen tak povídalo, mohl si dát každý senior kávu nebo čaj zdarma a jako bonus byl tentokrát zákusek „střecha“ z trutnovské cukrárenské výrobny.

Setkání ale rychle uteklo, všem zúčastněným se prý líbilo.

Setkání se zúčastnilo 60 seniorů.

Publikováno také na novinky.czzde.

Fotografie se připravují

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.