Něco o mně…

Pár drobností o mně

Pokud se pamatuji, fotografuji asi od svých pěti let. Nejprve jsem fotografoval na fotoaparát Flexaret, později na Kiev s pevným objektivem 50 mm a ještě později s tátovou Practikou s objektivy o různých ohniskových délkách, a ještě později s vlastní Yashicou.
V těchto dobách jsem nejčastěji fotografoval na černobílé materiály, které jsem zpracovával ve vlastní fotokomoře, ale s fotoaparátem Yashica jsem čím dál více přecházel na barevnou pozitivní fotografii.
V současnosti používám nejčastěji digitální techniku Nikon s různými pevnými i zoomovými objektivy, širokoúhlým objektivem, makroobjektivem a portrétním objektivem, které jsem doplnil několika výkonnými systémovými blesky.

S mými fotografiemi jste se mohli setkat v kalendářích, na pohlednicích, v časopisech a novinách, v knižních publikacích a případně i na výstavách. V posledních letech jsme vydali tři autorské kalendáře (Pilníkovský kostel, Pilníkov, Skotsko).

Na těchto stránkách jsou jen základní ukázky z mé práce. Rozsáhlejší tematicky rozdělená galerie je na adrese galerie.jablkon.cz. Fotografie určené k prodeji jsou umístěny ve fotobance Profimedia (výběr mých fotografií je na adrese profimedia.jablkon.eu), kde je možné fotografie také zakoupit. Tyto fotografie jsou však jen velmi stručným výběrem z fotografií, které mám ve svém archivu. Navíc k většině zveřejněných fotografií existují ještě další varianty, které můžeme na vyžádání zpřístupnit.

Fotografie zveřejněné na těchto stránkách (i na stránkách profimedia.cz) můžete zakoupit také na tomto e-mailu. Více podrobností naleznete v ceníku.


COPYRIGHT © 2004 – 2019 Jaroslav Blažek

Zkrácené znění: Veškeré fotografie použité na stránkách http://foto.jablkon.cz, http://foto.jablkon.eu a http://jablkon.eu jsou plným autorským vlastnictvím Jaroslava Blažka a vztahuje se na ně mezinárodně platné autorské právo. Proto s nimi není možná jakákoliv manipulace; jsou určeny jen a pouze k prohlížení ve webovém prohlížeči. Bez písemného souhlasu autora není možné jakékoli jiné použití fotografií – zejména pak kopírování, linkování, tisk, publikování nebo jiné zde neuvedené zpracování.
Vyjímkou jsou pouze fotografie v sekci Download, které můžete používat jako tzv. pozadí na zobrazovací ploše Vašeho monitoru.

Zde je úplné znění licenčních podmínek.

Související obrázky: