Halloweenské strašení

V pondělí podvečer, zrovna bylo 31. října 2011, jdu takhle po náměstí a pod stromem uprostřed poblikává světélko. Jdu dál a hle – ona to velká dýně a dívá se na kostel! Okolí je osvětleno mihotavým světlem svíček. Hned vedle se vytváří různé hloučky zvláštních osob a osůbek. Vypadají jako čarodějové či čarodějnice, ježibaby, dýně, divoženky, bílé paní, upíři a mnohé další pohádkové bytosti. Mnoho z nich si na cestu svítí lampióny.

Náhle zazvoní telefon v telefonní budce. Zvedne ho poblíž stojící dětský duch Nela. Všichni s napětím čekají, co bude dál. Když duch dotelefonuje, vyskočí na zídku před kostelem a všem řekne co se dozvěděl: „Máme jít kolem fary na Hradčín, potom ke krytému sportovišti a podél hřbitova k fotbalovému hřišti!“

Masky i ostatní postupně vytvořili průvod, který se vydává po určené trase a již se těší na překvapení, které čeká u hřiště. Co to asi bude?

U hřiště každý účastník dostal lízátko a menší děti v maskách, za projevenou statečnost, navíc ještě diplom. A nakonec čarodějka Veronika vypustila velký modrý lampión přání!

Celkem se v tento halloweenský podvečer sešlo 116 pilníkováků, z čehož asi 80 přišlo v maskách.

Vzhledem ke tmě tentokrát nebude video.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.