Řecký ostrov Korfu

V polovině srpna 2007 jsme pobývali asi dva týdny v okrajové části městečka Moraitika na řeckém ostrově Korfu. Přestože jsme bydleli v okrajové části, tak i tato část městečka byla poměrně rušná. Hlavně v noci.

Na hlavní třídě je celá řada kaváren a kavárniček, ale ty nejhezčí “taverny” jsou v kopcích nad hlavní třídou. Je z nich totiž nádherný výhled na město i moře.

Z městečka jsme cestovali po okolí. Asi nejhezčím místem na ostrově jsou skalní útvary v Sidary. Bohužel jsou však obležené turisty i místními, takže pokud si je chcete nerušeně projít, musíte si přivstat. Tyto skalní útvary jsou však velmi zajímavé. O jejich hrany se nádherně lámou vlny. Asi nejznámějším útvarem je Kanál lásky (Canal d´Amore) do kterého se skáče z bočních skalních stěn kanálu. Pro snadnější výstup zpět na plošinu nad kanálem je zde připevněno lano, protože jinak by se do strmých, mořem ohlazených skal zakončených malým převisem lezlo dost složitě. Dolní část pískovcových skal je šedá s jílem a celkem snadno otíratelná. Nevím jaký to má vliv, ale poblíž skal se pohybovalo několik lidí natřených tímto šedým (asi) jílem od hlavy až k patě.

Ostrov Korfu je také známý jako ostrov rakouské císařovny Sissi, proto snad ani není možné při návštěvě ostrova vynechat návštěvu jejího zámku Achilleion (Achilion).

V zámeckých zahradách můžete vidět  nejenom známou sochu bájného řeckého hrdiny Achillea shlížejícího na moře, ale i řadu dalších, převážně bílých, mramorových soch. Procházka v zámeckých zahradách i prohlídka zámku je příjemná buď po ránu nebo naopak později odpoledne, protože po snídani sem vyjíždí z celého ostrova řada autobusů, a pokud není vaším koníčkem prodírání se davy jiných turistů, je lepší se hlavnímu náporu vyhnout.

Na ostrově se vyrábí místní likér z ovoce kumquat. Jsou to takové malé pomerančíky. Dosahují velikosti asi do tří centimetrů. Jsou celkem dobré a jedí se i se šlupkou – kdo by se s ní taky loupal, že? Na Korfu je několik likérek, které z těchto plodů vyrábí poměrně sladký likér příjemně oranžové barvy. V jedné takové likérce jsme se byli podívat. Lehce nás seznámili s výrobou a nabídli spoustu různých balení likéru. V podstatě se jedná o dva typy likéru – oranžový a světlounce nažloutlý – balený v mnoha různých typech a tvarech lahví a lahviček. K tomu jste si ještě mohli koupit kumquatovou marmeládu.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecko, Zápisky z cest se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.