Čarodějnice se vrací

Po dvou covidových letech se opět mohly konat čarodějnice. Proto ani Pilníkov nemohl zůstat stranou. Vždyť před covidem se na čarodějnice pokaždé zaplnilo pilníkovské náměstí! A tak se o sobotním odpoledni 30. dubna 2022 začali na pilníkovském náměstí scházet nejen místní občané již dlouho před začátkem akce. Řada účastníků přišla v maskách. Hlavně tedy z řad dětí, ale masky měli i někteří dospělí.

Program začal již před 17. hodinou na náměstí stavěním máje s ozdobeným vrcholem barevnými fábory. Potom se všichni shromáždění vydali průvodem k fotbalovému hřišti. Některé děti měly i lampiony. Na plácku za hřištěm se tyčila místními hasiči připravená vysoká vatra s čarodějnicí na vrcholu. Tentokrát měla před sebou ještě jednu malou společnici.

Kulturní výbor v čele s Petrem Pěchočem zde pro děti připravil několik her a soutěží, například hod žabkou, slalom na koštěti i s míčem, skoky v pytlích nebo hledání gumových zvířat v pytli s pilinami. Největší úspěch u dětí však mělo vaření různých lektvarů. Děti si mohly uvařit nápoj štěstí, neviditelnosti a řadu dalších nápojů. Za účast v soutěžích členové výboru dětem rozdávali bonbóny či lízátka. Na závěr ještě děti dostaly špekáček a hned si ho mohly také opéci nad připraveným ohništěm.

Během večera vystoupila místní skupina Farářovy schovanky, které si zatančily kolem ohnivého kmene coby čarodějnice. Poslední dva roky nemohly vystupovat, a tak jim to již chybělo. Jejich poslední vystoupení bylo na čarodějnicích 2020, kde vystoupily ale pouze před kamerami, když tedy covid…

Později, když se trochu sešeřilo, vyvrcholil dnešní den zapálením vatry a upálením čarodějnic na jejím vrcholu. Pěknou čarodějnici opět vyrobily děti z místní základní školy. O vatru se tradičně postarali pilníkovští hasiči.

Akce se vydařila a dokonce vyšlo i počasí a přišlo se na ni podívat mnoho místních i přespolních návštěvníků.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.