Hubertova jízda ve Vlčicích 2012

Svatý Hubert je patronem nejenom myslivců a střelců, ale také řezníků, kožešníků, soustružníků, optiků, kovodělníků, slévačů a matematiků. A právě na počest Svatého Huberta se konají “Hubertovy jízdy”, které se pořádají na ukončení jezdecké sezóny.

Sice jsme občas takhle na podzim vídali jezdit poblíž poměrně velké skupiny koní, ale že se jedná o Hubertovy jízdy jsme nevěděli. Až letos jsme zjistili, že v sobotu 20.10.2012 se v sousední obci, Vlčice u Trutnova, koná již 11. Hubertova jízda.

Ráno sice byla hustá mlha, ale ta se postupně rozpustila a udělalo se velmi hezké počasí, ve kterém nádherně zářily všechny barvy podzimu.

Pro jezdce bylo připraveno celkem 21 překážek, které měly obvykle těžší a lehčí (vyšší a nižší) variantu a samozřejmě se daly i objet. Směr jízdy určovala liška, kterou letos nesla Monika Zemánková. Jezdci se před jízdou rozdělili do tří lotů – první lot pod vedením Martiny Šlégrové skákal všechny překážky, lot poníků vedla Pavlína Nováková a poslední, třetí, lot vedla Margita Křivská. Letošní Hubertovy jízdy se zúčastnilo 40 jezdců a 4 povozy.

Po absolvování celé cesty a překonání všech překážek se konal dostih – halali – všech lotů i vozatajů. Doběhy však byly velmi těsné a tak o výsledku rozhodly až záběry z “cílové” kamery. Po dostizích se všichní vrátili zpět k rozdělení cen.

Pro zájemce o fotografie: Dole pod náhledy fotografií je číslo fotografie, např. “foto_001”. Objednat můžete na e-mailu foto@jablkon.eu.

Video je dlouhé 24:03 minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, video, Zápisky z cest se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Hubertova jízda ve Vlčicích 2012

  1. Tereza napsal:

    Dobrý den mohla bych poprosi zda by jsme mi mohl poslat moji fotku? 🙂 odtud mě nejde stahnout a je ejdina kde jsem vidět.. Je to fotka kde sem jen ja an hnědým poníkovy který má zapletenou hřívu mam tam červenou vestu a modrý rukávy.. koník ma pod sedlem červenou dečku.. za mnou je foto Rezaté kobylky 🙂 Děkuji

Napsat komentář