I v Pilníkově se rozsvítil vánoční strom

A máme tu konec listopadu. Za měsíc budou Vánoce. A tedy dnes v neděli 27. listopadu 2022 je první adventní neděle a tak přišel čas na rozsvícení vánočních stromů v mnoha městech a obcích nejen po celé České republice.

U nás v Pilníkově již po obědě začaly Čertoviny – Mikulášská nadílka, což je akce s mnohaletou tradici, na kterou od roku 2014 navazuje rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Za tu dobu se dvakrát stromek rozsvítil bez přítomnosti obyvatel, takže dnes se konalo rozsvícení po sedmé a opět za zaplněného náměstí.

Dnes sice nebyl sníh, ale teplota byla jen těsně nad nulou, proto u hasičů, kteří prodávali na náměstí, byla neustále fronta obvykle na horké svařené víno.

Zúčastněné přivítal starosta města Josef Červený a potom si návštěvníci mohli společně zazpívat vánoční koledy spolu se žáky místní základní školy. Strom se rozsvítil za společného odpočítávání celého náměstí a po jeho rozsvícení zazněla vánoční koleda Půjdem spolu do Betléma.

Akce přilákala na náměstí mnoho místních obyvatel a některé děti využily možnost a vhodily dopisy se svými přáními do schránky umístěné u Betléma.

Hezký adventní čas!

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.