15. Den záchranářů v Kolíně – 08.05.2011

V sobotu 8. května 2011 se v Kolíně konal Den záchranářů. Tento den, kdy se široká veřejnost má možnost seznámit s prací a technikou záchranných sborů, se zde konal letos již po patnácté.

Tak jako v jiných letech se i letos představili hasiči, policie ČR i městská policie a zdravotníci. Na náměstí hrála Městská hudba Františka Kmocha a své umění předváděli mažoretky.

Tentokrát se akce konala na Karlově náměstí a na Kmochově ostrově. Na náměstí byla ukázka současné moderní hasičské i policejní techniky. Kromě běžné techniky, jako jsou policejní auta a motocykly, radary, sanity, hasičská auta s vlastním pohonem (motorem), byl na náměstí předváděn také například pyrotechnický robot, který “bral” dětem čepice, policistka v pyrotechnickém obleku a řada ukázek zneškodněné munice – od nábojů do samopalů a kulometů, přes granáty a miny až po menší rakety.

Na Kmochově ostrově byly vystaveny staré hasičské stříkačky bez vlastního pohonu – parní, koňské i ruční – všechny krásně naleštěné a funkční. Pod jednou parní stříkačkou z roku 1892 hasiči z SDH Klatovy i zatopili a předváděli jak funguje.

Poblíž ostrova probíhaly záchranné práce na vozidle, které i s posádkou “spadlo” do Labe. Komentátor podrobně vysvětloval co se na Labi děje a co provádějí policejní potápěči. Škoda, že voda v Labi není čistší!

Vzhledem k tomu, že celé akci přálo i počasí, byl o akci mezi veřejností velký zájem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.