O štít města Pilníkov

Po loňské přestávce způsobené velmi deštivým počasím se v sobotu 25. září 2021 opět uskutečnila na louce za požární nádrží hasičská soutěž v požárním sportu „O štít města Pilníkov“. Celou soutěž i vše kolem připravili a i organizačně zajistili hasiči z místního SDH Pilníkov.

Pilníkovští hasiči pro návštěvníky i soutěžící zajistili občerstvení a kromě toho i doprovodný program pro děti. K dispozici tak děti měly rozlehlý skákací hrad a malý řetízkový kolotoč. A k tomu ještě Karel Skutil přistavěl hrad z balíků slámy. Ten zaujal i dospělé závodníky…

K občerstvení hasiči připravili ve svém novém voze párek v rohlíku nebo s chlebem a výbornou kýtu na grilu. K tomu na zapití limonády nebo pivo, a to i nealkoholické.

Na letošní ročník se přihlásila družstva z Klášterské Lhoty, Horního Lánova a samozřejmě místní z Pilníkova. Soutěže se zúčastnili také mladší a starší žáci z Hostinného. Vzhledem k malé účasti letošní soutěž probíhala dvoukolově. Na to bohužel doplatilo pilníkovské družstvo mužů, které se po prvním kole umístilo na prvním místě, ale po druhém kole kleslo na místo druhé.

Poděkování patří našim hasičům z Pilníkova, kteří celou soutěž v pátek připravovali a v sobotu i organizačně zajistili a k tomu si stihli i zasoutěžit.

Je škoda, že nepřišlo fandit a místní družstvo povzbudit více místních obyvatel. Když něco potřebujeme víme, kde je hledat, ale když je možnost je podpořit, tak to přijde jen pár místních…

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce, sportovní fotografie se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.