Posezení se seniory

Rok se s rokem sešel a opět přišel podzim. A to je čas na posezení s našimi pilníkovskými seniory. A tak se o nedělním odpoledni 17. listopadu 2019 o patnácté hodině odpolední ve vyzdobeném sále restaurace Slunce sešlo mnoho místních seniorů. Pro seniory je setkání nejspíš zajímavé a je o něj velký zájem. Dokonce i letos někteří senioři dorazili ještě v období příprav sálu, tedy dlouho před začátkem. Toto je jedna z mála akcí, kam účastníci nejen, že nepřichází až po jejím začátku, ale dokonce přichází s předstihem.

Na úvod setkání nejprve všechny přítomné krátce přivítala předsedkyně sociálního výboru Hana Blažková a na ni navázal starosta města Pilníkov Josef Červený. Po nich do sálu vtančil Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, a při tanci předvedli své letošní nádherné kostýmy.

Spolek panstva z tvrze Žíželeves měl v posledních letech u seniorů velký úspěch, a tak senioři tento spolek vyžadují opakovaně. Proto i letos byl tento spolek hlavním nositelem zábavy. Členové spolku zatím pokaždé přišli v oblečení z jiného období. Letos se představili v dámy v róbách a pánové v oblecích z období Biedermaier. Toto období je vlastně období pozdního klasicismu datované mezi roky 1815 – 1848. Ze známých umělců se sem řadil například rakouský hudební skladatel Franz Schubert nebo čeští představitelé jako Václav Kliment Klicpera, Josef Kajetán Tyl či Magdalena Dobromila Rettigová.

Po úvodním představení spolku se jeho členové rozptýlili mezi naše seniory, povídali si s nimi a také je vyzývali k tanci. Někdo se z počátku bránil, ale většina přítomných nakonec neodolala a s dámami i s pány v dobových kostýmech si zatancovala. K tomu hrál osvědčený Vladimír Prokopec, který střídal různě rychlé písničky, takže si každý mohl zatancovat v rytmu, který mu vyhovoval. A když se netancovalo, byly na každém stole vlastnoručně členkami sociálního výboru chlebíčky, ke kterým si senioři mohli zdarma objednat kávu nebo čaj.

Celé odpoledne rychle utíkalo a nikdo neměl čas se nudit!

I letošní posezení zorganizovaly členky sociálního výboru Emilie Najmanová a Pavlína Pechanová včele s předsedkyní Hanou Blažkovou. Distribuci osobních pozvánek tentokrát zajistila Emilie Najmanová, Květa Slavíková a Hana Blažková.

Setkání se zúčastnilo 52 seniorů a všem se opět velmi líbilo. Ani odejít se některým nechtělo! A když senioři odcházeli domů, někteří se ještě ptali: „Nám se to moc líbilo! A přijedou příští rok zase? A co budou mít na sobě?“

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.