Vánoční dílny na ZŠ kpt. Jaroše v Trutnově

V úterý 11. prosince 2012 se na Základní škole kapitána Jaroše v Trutnově konal den otevřených dveří s vánočními dílnami.

Škola nás přivítala celá vánočně nazdobená. Kolem dveří jsou vánoční girlandy, papírové ornamenty v oknech a na každém patře nechybí ani ozdobený vánoční stromeček. V jednom patře byly dokonce vystaveny dnes již historické saně “rohačky” a jedny krásné staré saně za psí spřežení. Ze všech reproduktorů hrají staré české vánoční koledy.

Když jsme vstoupili do nejvyššího patra, hned proti schodům nás přivítaly čtyři slečny, které nám s milým úsměvem nabídly cukroví.

“Nechcete si vyrobit veselého sněhuláčka?”, ptaly se dívky. Po chodbách totiž mají žáci ze všech tříd připravenu výrobu různých zajímavých věcí – můžeme si obarvit sádrovou kytičku, udělat veselého sněhuláka, ozdobit různé stromečky, vyrobit andělíčka, ozdobit modře obarvený zvoneček nebo vymalovat stromeček či kapra. Prostě každý si mohl něco najít!

A všude bylo plno dětí, které nadšeně vyráběly tyto zajímavé a krásné výrobky.

Vzhledem k tomu, že se zároveň konal i den otevřených dveří, mohli jsme se podívat do všech tříd a pohovořit s učiteli. Všechny třídy jsou nazdobené a ve všech třídách jsou zapnuté interaktivní tabule (dokonce i v prvních třídách) a jsou na nich spuštěny třídě odpovídající výukové programy, které si lze pod dohledem žáků vyzkoušet. Já jsem si vyzkoušel program na testování slovíček z angličtiny v 6.B.

Před čtvrtou (a potom i pátou) hodinou odpolední se před ředitelnou sešlo spousta posluchačů, protože zde vystupoval místní školní sbor, jehož vystoupení dokreslilo vánoční atmosféru.

Všem návštěvníkům se celé odpoledne velmi líbilo a mnoho dětí si odnášelo vlastnoruční krásné výrobky.

Na následujících fotografiích se můžete podívat, jak to na tradičních vánočních dílnách vypadalo.


Publikováno také na novinky.cz.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice reportážní fotografie, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.