Projížďka „Vlčickou louží“ aneb 1. máj trochu jinak

První máj letos vyšel na neděli a samozřejmě, že i letos se v sousedních Vlčicích konal tradiční recesistický „Májový průvod“ s přehlídkou domácích zemědělských strojů a různých doma vyrobených samohybů. Letošní ročník byl jubilejní – již desátý. Pořadatelem byl, jako vždy, místní spolek „Samohyb Vlčice“.

Obcí nejprve projel dlouhý průvod složený z mnoha traktorů, traktůrků, terénních aut, ale mohli jste v něm vidět i několik motocyklů, i motocykl se sajdkárou. Celou trasu lemovalo mnoho diváků, místních i přespolních, podle odhadu jich prý celkem bylo více 500. Jen pro zajímavost – obec Vlčice měla k 1. 1. 2015 podle wikipedia.org 490 obyvatel. Letošního jubilejního průvodu se také zúčastnilo 45 samohybů, což je o šest více než loni a zároveň i nejvíce ze všech uplynulých ročníků.

Divácky nejzajímavější je ale průjezd připravenou tratí, známe pod názvem „Vlčická louže“. Trať není moc dlouhá, o to je však náročnější. Nejprve začíná boulemi a za zatáčkou začíná bahno a to končí hlubokou louží s vodou. Průjezd touto tratí může být i nebezpečný a může dojít k poškození samohybu, například letos se jedno auto značky Nissan dokonce položilo na bok! Proto také ne všichni účastníci průvodu se do louže pustí.

Některým řidičům samohybů se trať tak líbila, že ji absolvovali i vícekrát! Ale asi největším odvážlivcem na trati byl na úplný závěr mladý pilníkovský cyklista.

Publikováno také na novinky.czzde.

Fotografie se připravují

Příspěvek byl publikován v rubrice reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.