1. máj ve Vlčicích aneb další Vlčická louže 2017

Ani letošní rok nemohla na 1. května chybět ve Vlčicích tradiční prvomájová projížďka vlčickou louží, která je spojena s recesistickým Májovým průvodem s přehlídkou různých, převážně doma vyrobených, samohybů. Průvodu se ale účastní i traktory různého stáří a několik terénních automobilů.

Obcí nejdříve projel průvod všech účastníků traktoriády. Průvod končí na místě konání závodu – u louží. Když se začali první samohyby řadit na začátku tratě, hned se diváci od občerstvovacích stánků i z depa přesunuli na co nejlepší místa kolem trati. Nejzajímavější je vždy až samotný závěr tratě, který místní hasiči z SDH Vlčice řádně namočí a rozbahní. V této části trati je vždy na co se dívat.

Pořadatelem celé akce je místní spolek „Samohyb Vlčice“, který letos uspořádal již jedenáctý ročník této úspěšné akce. Vždyť do obce s 504 obyvateli (k 1. 1. 2017) přijelo na letošní traktoriádu přibližně 600 návštěvníků! V letošním průvodu jelo také více samohybů než vloni. Plných 59, což je zároveň i nejvyšší účast v historii konání této akce. Je s podivem, že celou tuto hojnou účast zvládalo jen 12 organizátorů.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.