Orkán “Niklas”

Poslední březnový den roku 2015 si z nás počasí opět udělalo legraci. Po několika jarních a poměrně teplých dnech z ranního mrholení najednou začalo sněžit. Do oběda napadlo více než 10 cm sněhu. Stoupla hladina všech potoků. Je více sněhu než bylo o Vánocích. Když jsem šel kolem parčíku, potkal jsem rozčileného kosa, jak poskakuje kolem zasněženého trávníku a nemá do čeho zobnout.

K večeru pak přišel silný vítr s ještě silnějšími nárazy, který k nám přišel od západu a cestou způsobil velké škody. V některých oblastech dosahoval až síly orkánu. V Německu a Rakousku způsobil i smrt několika lidí. V ČR kácel stromy a sloupy elektrického vedení. U nás se opět „splašily“ tašky na střeše kostela a také bylo vyvráceno několik stromů. Orkán tentokrát dostal jméno „Niklas“.

V noci prý vítr na Sněžce v nárazech dosahoval rychlosti až 192 km/h. K ránu 1. dubna se vítr utišil, ale po sedmé hodině ranní opět začalo sněžit, ale již méně. Po obědě, ale i Slunce bylo občas vidět. Stejné počasí (ráno sníh odpoledne Slunce) se udrželo až do 3.4.2015.

Poznámka: Okapy z kostela opět končí u základů kostela a voda z celé střechy vytéká do jeho základů.

Dne 20.04.2015 jsem si všiml, že je střecha již opravena.

Příspěvek byl publikován v rubrice kostel Nejsvětější Trojice, město Pilníkov se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.