Pilníkovští hasiči na autokrosové trati

Co dělají naši hasiči z SDH Pilníkov se většinou dozvídáme, když je někde při jejich práci potkáme nebo od jejich starosty Libora Luňáka. My jsme se s jejich činností nečekaně setkali v sobotu 7. srpna 2021 na autokrosových závodech Radeč Cup pohár města Úpice v Radči. Naši hasiči tam zajišťovali požární zabezpečení a kropení trati, aby se neprášilo, což je důležité z hlediska bezpečnosti jezdců a aby diváci také něco viděli.

Hasiči se svého úkolu ujali zodpovědně, a i díky jejich činnosti celý závodní den proběhl hladce a bez problémů.

Hasičům za to patří dík. Konkrétně se akce zúčastnili tito členové SDH Pilníkov:

Řidiči: Petr Jánošík a Jiří Burian a posádka: Jiří Buček, Lukáš Kreszán, Václav Purmann, Vilém Rychtařík, a ještě je doprovázela Marcela Gerdová.

Na fotografii jsou naši hasiči s buginou pozdější vítězky v kategorii Junior Buggy Leou Horniakovou:

A na další fotografii se s hasiči nechal vyfotografovat několikanásobný dakarský závodník Martin Kolomý (Dakar 2013 skončil celkově na 5. místě!):

Z leva Vilém Rychtařik, Petr Jánošík s Marcelou Gerdovou, Martin Kolomý, Jiří Burian, Lukáš Kreszán a Jiří Buček.

A že tam nejsou všichni hasiči, kteří byli v Radči? To je proto, že jeden – Václav Purmann – byl na věži s komisaři a zabezpečoval pomoc jezdcům v případě problémů přímo na trati:

A ještě jedna fotografie, tentokrát se členem organizačního výboru Ladislavem Saidlem (druhý zprava):

Všechny fotografie jsou zde:

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.