Zahájení školního roku 2012/2013

A už je to tu (zase)!

3.9.2012 ráno se opět shromažďují malí žáčci i velcí žáci na našem náměstí před školou. Prázdniny utekly jako voda (koneckonců to jsou dva nejrychlejší měsíce v roce…) a noví prvňáčci už dychtivě čekají na svoji paní učitelku.

Po úvodním projevu paní ředitelky a pana starosty Jiřího Hakena, jako tradičně, nové prvňáčky přivítali také deváťáci a předali jim dárečky na přivítanou. A potom nastává ten slavný okamžik, na který se všichni dlouho těšili. Je jím otevření zcela nové školní kuchyně a školní jídelny přímo v budově školy na náměstí. Po slavnostním přestřižení pásky se mohli všichni zúčastnění jít podívat na nově vybudované prostory. Pro každého návštěvníka bylo připraveno i malé občerstvení.

Při této příležitosti byla také otevřena zrekonstruovaná školní knihovna. Na jejím otevření se podílel i trutnovský spisovatel pan Jiří Drašar, který vyprávěl o své knize “Cesta ohněm a jiné povídky” a jak není vůbec jednoduché takovou knihu vydat. Beseda byla velmi příjemná a líbila se všem návštěvníkům, většina si pak na památku zakoupila autorovu knihu s jeho vlastnoručním věnováním.

A protože čas rychle utíkal, přišel čas prvního oběda v nové jídelně. Jako první se k výdejnímu okénku postavili prvňáčci a pak samozřejmě i ostatní děti.

Mezi hosty jsem potkala, kromě pana starosty Petra Hrubého ze sousední obce Vítězná, také bývalé vedení školy, Mgr. Rudolfa Cermana i Mgr. Marcelu Wágnerovou. Kromě nich se zde byli podívat i někteří bývalí učitelé, za které jmenuji například Mgr. Jiřího Vítka, paní učitelku Evu Hronešovou a paní učitelku Jarmilu Kozaňákovou.

Video je dlouhé 27:14 minut.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.