7. myslivecké „Půlení prázdnin“

V pátek 1. 8. 2014 proběhl další ročník tradičního Mysliveckého půlení prázdnin. Myslivci z pilníkovského Mysliveckého sdružení Krakonoš si pro děti připravili zajímavé povídání o přírodě doprovázené ukázkou mysliveckých trofejí a řadu soutěží a kvízů.

Na úvod všechny přítomné děti i jejich rodiče přivítal předseda MS Krakonoš Ing. Jaroslav Kult a pak již se celé odpoledne rozjelo. Myslivci si pro děti připravili nejen celou řadu zajímavých soutěží, ale i znalostní soutěže. Nechybělo oblíbené „norování“, střelba ze vzduchovky, závody na koloběžkách, kreslení obrázků s libovolným přírodním motivem. Na konci byly nejhezčí kresby, podle věkových kategorií, odměněny.

Během celého odpoledne byli také přítomni sokolníci, kteří dětem vyprávěli o chovu dravých ptáků. Na ukázku s sebou měli jestřába a poštolku.

Po absolvování všech úkolů každé z dětí obdrželo medaili a špekáček, který si děti mohly hned na připraveném ohni opéct.

Letošního půlení prázdnin se zúčastnilo více než padesát dětí z Pilníkova i okolí.

Celé odpoledny rychle uběhlo a tak nezbývá, než se těšit na příští ročník.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.