10. myslivecké „Půlení prázdnin“

Jako každé léto, i letošní prázdniny rychle utíkají, a tak v páteční odpoledne 28. července 2017 nastal opět čas na tradiční myslivecké půlení prázdnin. Myslivci z pilníkovského Mysliveckého spolku pro děti připravili již desáté zábavné odpoledne.

Nejprve všechny přítomné děti i jejich rodiče přivítal předseda Mysliveckého spolku Ing. Jaroslav Kult a pak se již celé odpoledne rozjelo. Myslivci pro děti připravili nejen celou řadu zajímavých sportovních soutěží, ale připravili i znalostní soutěže – poznávání stromů, zvířat i jejich stop. Pokud děti něco nevěděly, myslivci jim vše rádi vysvětlili. Samozřejmě ani letos nechybělo oblíbené „norování“, střelba ze vzduchovky, kreslení obrázků s libovolným mysliveckým motivem. Letošní novinkou bylo, že děti dostaly ještě jeden dárek. Byl jím klasický dětský nožík, tzv. rybička. Ale aby to děti neměly tak jednoduché, myslivci je zaryli do louky a děti si je musely pomocí detektoru kovů samy najít. U menších dětí se na hledání podílela i celá rodina.

Během celého odpoledne se děti také mohly svézt na koňském spřežení, se kterým jezdil Ing. Karel Skutil.

Po absolvování všech soutěží, děti dostaly špekáček, který si hned nad připraveným ohněm mohly opéci. Vše měli myslivci zajištěné.

Celé odpoledne rychle uběhlo, a tak nezbývá než se těšit na další ročník.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.