Sraz bývalých spolužáků po 45. letech

V sobotu odpoledne 26. září 2015 se na pilníkovském náměstí opět sešli bývalí spolužáci s jejich učiteli. Prohlídkou školy totiž začal sraz bývalých spolužáků po 45. letech. Místní školu tedy navštěvovali v letech 1961 až 1970.

Když si pak všichni navzájem sdělili nejdůležitější informace, nechali se vyfotografovat před budovou II. stupně MŠ a ZŠ Pilníkov na náměstí, byl čas jít si školu prohlédnout. Paní ředitelka Mgr. Ilona Skořepová jim ukázala moderní učebny i školní jídelnu. Přitom si zavzpomínali, kam chodili na dílny. Potom našli své staré třídy, v jedné třídě jsou dosud dokonce i původní parkety, ale do lavic se jim již nechtělo… Někteří si i zazvonili na starý školní zvon nad schody ve druhém patře.

I tento ročník byl rozdělen do dvou tříd – 9. A a 9. B. Třídní učitelkou 9. A byla paní učitelka Alena Kobrová a ve třídě měla 14 žáků. Do 9. B chodilo 13 žáků a třídním učitelem byl pan učitel Jiří Zajíček, takže v roce 1970 končilo celkem 27 žáků.

Srazu se zúčastnilo celkem 22 žáků a z původních učitelů se na své bývalé žáky přišel podívat bývalý ředitel pan Zdeněk Strouhal i jeho následovník Mgr. Rudolf Cerman, paní učitelka Jana Kyselová a pan učitel Jiří Zajíček.

Celý sraz rychle utekl a večer se bývalí spolužáci opět rozešli do svých domovů.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.