Tradiční pilníkovská pouť

Rok rychle utekl a již zde opět máme červen a s ním přišla 4. a 5. června 2022 i tradiční pilníkovská pouť. A jak se stalo v posledních letech již tradicí, byla spojena s dětským dnem. Hlavním organizátorem byl kulturní výbor pod vedením Petra Pěchoče.

Do Pilníkova se sjela spousta pouťových atrakcí, které obsadily celé náměstí. A kde nebyly atrakce, tam byly stánky s občerstvením, různými sladkostmi (co by to bylo za pouť, kdyby se na ní nedalo koupit pouťové srdce?), suvenýry a s dalším pouťovým zbožím. Občerstvení bylo opět v režii pilníkovských spolků. Na náměstí před radnicí měl stánek TJ Spartak a dole, před stále neotevřenou restaurací Slunce, zase hasiči.

Vzhledem k tomu, že o sobotním odpoledni probíhal i dětský den, mohli jste hlavně v dolní části náměstí potkat třeba Ferdu Mravence s Beruškou, Manku s Rumcajsem, Fionu i se Shrekem, čarodějnici, ducha či Obelixe. I párek vodníků se na chvíli vrátil do pilníkovské kašny! Všechny pohádkové bytosti se věnovali dětem a připravili pro ně různé hry a soutěže. A samozřejmě, že po absolvování každého úkolu děti dostaly něco na zub.

V sobotním odpoledni jste se také mohli zaposlouchat do hudby jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto, které hrálo na náměstí před radnicí poblíže stánku s občerstvením. Později zde pouťové odpoledne zakončila svým vystoupením hudební skupina Elka.

Vzhledem k tomu, že město Pilníkov opět zadotovalo všem účastníkům poutě vstupné na atrakce (vstupné prý bylo asi poloviční, oproti cenám jinde), přišlo se na pouť podívat velké množství účastníků i z širokého okolí. A protože účastníci přijeli převážně auty, parkovalo se úplně všude, včetně chodníků na náměstí.

Pro letošní pouť poskytly sponzorské dary také firmy JVM OIL Pilníkov, Dveře Náchodsko a místní parta zedníků KUMIJAMA. Za jejich finance byly zakoupeny jízdenky na atrakce a byly rozdány místním dětem z Pilníkova. Největším sponzorem bylo opět město Pilníkov.

Také letos těsně před začátkem dětského dne zapršelo, takže byl začátek o 30 minut odložen, ale potom se počasí umoudřilo, takže návštěvnost byla opět velká a všichni účastníci odcházeli spokojeni.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.