Vánoční trhy 11.12.2014

Ve čtvrtek 11. prosince 2014 uspořádala pilníkovská základní škola další ročník oblíbených Vánočních trhů. Trhy se poprvé uskutečnily před Vánoci roku 2009 a od té doby se staly úspěšnou tradiční předvánoční školní akcí.

Letošní ročník byl ale trochu vyjímečný – byla představena nová učebna přírodních věd, ve které žáci deváté třídy předvedli návštěvníkům ukázku několika zajímavých chemických pokusů.

Po příchodu do školy, hned za vstupními dveřmi, každého příchozího přivítal uvaděč, který každému návštěvníkovi trhů dal poukázku na kávu nebo čaj zdarma. Na konci chodby svítil vánoční stromeček a hned vedle stál Betlém. Z prvního patra se linuly vánoční písně v podání dětí z pěveckého kroužku, což dokreslovalo celkovou vánoční atmosféru trhů. V okolních třídách děti nabízely své výrobky.

Vánočních trhů se zúčastnily všechny třídy místní základní školy včetně mateřské školky i družiny. Kuchařky ze školní jídelny vařily v kuchyni kávu nebo čaj, a k nim si návštěvníci mohli koupit tácek s cukrovím. Po chodbách mezi návštěvníky neustále procházely hostesky a nabízely různé sladkosti. Ve třídách děti nabízely mnoho rozličných výrobků – věnečky, ozdobičky na stromeček, obrázky, svícny, svícínky a různé další dekorační předměty.

I letošní trhy navštívilo mnoho lidí a všem se líbily. Téměř vše bylo prodáno – a teď již mohou přijít Vánoce!

Publikováno také na novinky.cz.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.