Skauti dovezli Betlémské světlo i do Pilníkova

O třetí adventní neděli, tedy 16. prosince 2018, dorazilo k nám do Pilníkova Betlémské světlo. Přesně v 14:35 hodin vlakem z Trutnova. Opět jej, letos již po sedmé, přivezli skauti z trutnovského skautského oddílu Hraničář Trutnov. V tomto oddílu je několik členek z Pilníkova, které vše zařídily.

Letošní světlo bylo zapáleno tradičně v chrámu Narození Páně v Betlémě přímo v jeskyni, kde se narodil Ježíš, a to 28. listopadu 2018 knězem řecké ortodoxní církve. K nám do Pilníkova se Betlémské světlo letos dostalo z Lince, a ne z Vídně jako v předchozích letech. O šíření Betlémského světla po světě se, stejně jako v minulých letech, starají skauti. Motto pro letošní rok bylo převzato od německých skautů a je „Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a světlo je jako symbol šíření míru a porozumění mezi národy.

V Pilníkově si první zájemci převzali Betlémské světlo již na pilníkovském nádraží. Potom kurýři se světlem zamířili do Domova pro seniory, kde nejprve všem shromážděným seniorům rozdali jednoduché hudební nástroje, a potom si s nimi zazpívali několik známých českých koled a předali jim přání vyrobené trutnovskými skautkami – světluškami z oddílu ABSAROK. Skautky samozřejmě nezapomněly ani na seniory, kteří nemohli přijít a navštívili je na jejich pokojích.

Potom kurýři navštívili dům s pečovatelskou službou, kde jejich zpěv vánočních koled vylákal na chodbu řadu obyvatel domu, kteří si přišli zazpívat i pro plamínek. Také sem i přišlo několik obyvatel z okolních domů pro světlo.

Roznos světla se již stal místní tradicí, která snad i potěší naše spoluobčany.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.