Po desetiletích znovu o dějinách Pilníkova

V sobotu 21. března 2015 odpoledne se na pilníkovské radnici konala přednáška o historii městečka Pilníkova pod názvem „Po desetiletích znovu o dějinách Pilníkova“.

Přednáška byla rozdělena do dvou částí. V první části vyprávěl historik profesor PhDr. Vladimír Wolf o prvních počátcích osídlení místní krajiny až do období konce druhé světové války. Druhá část se zabývala poválečným obdobím do současnosti. O tomto období vyprávěl bývalý starosta a kronikář města pan Jiří Haken.

Na závěr přednášky se rozproudila zajímavá diskuze.

Při příležitosti této přednášky byla zároveň představena veřejnosti nová, včera slavnostně pokřtěná, kniha popisující historii městečka. Kniha byla vydána pod názvem „Malé dějiny Pilníkova“ v loňském roce 2014 k pětistému výročí povýšení Pilníkova na město, k čemuž došlo 20. března 1514 za vlády krále Vladislava II., jehož byla ves tehdy majetkem. Na veřejnost se tedy dostává přesně rok a den po zmíněném výročí.

Přednáška všechny přítomné zaujala a většina zúčastněných si také knihu zakoupila.

I tato přednáška byla spojena s autogramiádou autorů knihy.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.