Senioři, nedejte se!

Ve středu odpoledne 25. října 2023 od 16 hodin na sále restaurace Slunce proběhlo interaktivní divadlo pro dříve narozené na téma podvodů a podvodníků dnešní doby.

Jednotlivé scénky připravila Policie ČR společně s Divadlem Ve Tři, kteří připravili sérii tří krátkých scének na téma aktuálních problémů dnešní doby s návodem, jak se těmto podvodům bránit. Protagonisté pořadu byli Michaela Doležalová jako Marie Napálená a Vlasta Vébr jako Džordž Vykuk. Kdo byl za podvodníka a kdo za oběť je patrné již z jejich divadelních jmen. Když jsme se šli na představení podívat, neuměl jsem si ho představit. Musím ale říci, že celkem běžné situace, se kterými se mnoho z nás již zajisté setkalo, byly velmi vtipně zpracované do scének. Ukázali nám v nich podvod přes sociální sítě, nátlak při uzavírání smluv přes internet či telefon a čeho se vyvarovat při prodeji čehokoliv přes internet.

Zajímavé také bylo, že po každé scénce se k ní vyjádřil i policista Bc. Lukáš Vincenc, který doplnil i další detaily, se kterými se lze setkat. A také odpovídal na dotazy diváků.

Na představení se přišlo podívat dvacet pilníkovanů středního i vyššího věku, ale určitě by bylo zajímavé i pro mnohem mladší diváky, protože pokusy o podvody například přes sociální síně jsou čím dál častější a přesvědčivější.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.