Česko – Saské Švýcarsko

Národní park Česko-Saské Švýcarsko najdete v místech, kde se Labe mění na Elbe, tedy kde řeka opouští území České republiky a odtéká do Německa. Je to velmi zajímavá krajina plná skal, lesů, potoků a potůčků, strmých pískovcových věží i hlubokých skalních rozsedlin. Najdete zde místa, o kterých jste jen těžko mohli neslyšet. Třeba Pravčickou bránu, pohádkový Dolský mlýn nebo turisty oblíbené soutěsky říčky Kamenice s lodičkami.

Tentokrát jsem se vydal na německou stranu Česko – Saského Švýcarska, do oblasti masivu Schrammsteine, kde je spousta krásných výhledů. Obzvláště po ránu než sem vylezou turisté, kterých zde je i nyní, téměř na konci října, celkem dost. Cesty jsou zde většinou dost strmé, plné schodů, žebříků, lávek i vysutých cest v některých místech se spíše podobajícím ferratám. Občas kráčíte po vrcholech s krásnými výhledy, občas se protlačujete úzkými průrvami. I přesto (nebo snad právě proto?) patří tato oblast k nejoblíbenějším turistickým cílům.

Tentokrát jsme fotografovali východ Slunce ze známé vyhlídky Schrammsteinaussicht ve výšce 417 m n. m. a jejího okolí. Na vyhlídku vede cesta z lesního parkoviště poblíž hotelu Schrammsteinboude. Na cestě je spousta schodů a ke konci i kovové schody a nějaké ty žebříky. Zato cesta zpět je zajímavá… Šli jsme totiž po schodech a žebřících Mittelwinkelgrund, kterých je … hodně a překonávají výšku cca 40 metrů.

Západ Slunce z okolí hotelu Belveder, který má vlastní vyhlídku strmě se tyčící 130 metrů nad údolím Labe.

No a na závěr ještě pár fotografií z údolí říčky Kamenice.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, krajinářská fotografie, skály a horolezci se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.