Oprava sakrálních památek v Pilníkově

V letošním roce (2013) došlo hned na začátku roku (asi 02.02.2013) k poškození a vykradení Božích muk u vlčické zastávky. Bohužel boží muka dosud nebyla opravena. Poznámka: Boží muka byla opravena 27.10.2013.

Na druhou stranu ale byly opraveny dvě jiné sakrální památky. Obě dvě lze nalézt na jih od pilníkovského nádraží u staré cesty, která Pilníkov spojovala se sousední vsí Čermnou. Pokud se touto cestou vydáte, narazíte nejprve na kamenný kříž z roku 1802, který stával (vlastně ležel) pod mohutnou lípou, po které však po rekonstrukci zbyl jen mohutný pařez s dutým středem.

Druhou památkou, kterou najdete dále na kopci, je o něco mladší kamenný kříž. Tento kříž byl vztyčen v roce 1852 a dodnes stojí mezi dvěma vysokými lipami na místě, ze kterého je výhled na skoro celý Pilníkov.

Podrobnější informace najdete v samostatných článcích pod odkazy výše nebo zde (odkazy se otevřou vždy v novém okně):

Poznámka: postupně sem doplním i informace o dalších památkách. Pokud byste měli nějaké informace, které zde neuvádím, dejte mi prosím vědět. Děkuji.

Příspěvek byl publikován v rubrice historické památky, město Pilníkov se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.