Hubertova jízda ve Vlčicích 2013

Svatý Hubert je patronem nejenom myslivců a střelců, ale také řezníků, kožešníků, soustružníků, optiků, kovodělníků, slévačů a matematiků. A právě na počest Svatého Huberta se konají „Hubertovy jízdy“, které se pořádají na ukončení jezdecké sezóny.

26. října 2013 se v nedalekých Vlčicích konal již „12. ročník Hubertovy jízdy ve Vlčicích“. Jízda letos začínala o něco později, takže ranní mlha již byla pryč, a také začínala na jiném místě. No ale nakonec jsme to našli… a dokonce jsme i stihli i začátek…

I letos měla jízda štěstí na celkem pěkné počasí, dokonce i Sluníčko občas zasvítilo, takže jak jezdci, tak i diváci mohli být spokojeni.

Na jezdce čekalo celkem 19 překážek seskupených do pěti zastávek. Překážky byly opět připraveny ve dvou variantách – pro „velké“ koně a pro poníky. Kdo chtěl, tak překážky mohl i objet. Jezdci byli tradičně rozděleni do tří lotů.

Po absolvování celé jízdy a překonání všech překážek se konal závěrečný dostih – halali – všech lotů. Po dostizích samozřejmě nechybělo rozdílení cen. Letošní úspěšné Hubertovy jízdy se zůčastnilo téměř 40 koní a 2 povozy.

Publikováno také na novinky.cz.

Fotografie se připravují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie, Zápisky z cest se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.