Již po 15. myslivci rozpůlili prázdniny

Když přijde Půlení prázdnin pořádané pilníkovským mysliveckým spolkem znamená to, že prázdniny vstupují do své druhé části. A to by snad bez mysliveckého půlení ani nešlo! Vždyť tato akce se letos konala již po patnácté! Letos jste ji mohli navštívit v pátek 29. července 2022.

Pro děti místní myslivci opět připravili tradiční soutěže jako stále oblíbené norování, prohlídka trofejí, myslivecký kvíz a samozřejmě střelba ze vzduchovky také nemohla chybět. A protože myslivci každý rok připraví vždy něco nového, tak letos byla připravena stezka poznání.

Myslivci děti nejprve odvezli ke včelínu, odkud prošly lesem na vyhlídku a tam byla připravena různá stanoviště, na kterých děti plnily rozmanité úkoly. Za splnění úkolů tentokrát děti nedostávaly hned nějaké sladkosti, ale každým splněním úkolu získaly nějaké slovo, jako třeba „ježek“, a to doplnily do křížovky, kterou si s sebou nesly. S vyluštěnou tajenkou pak už jen seběhly k mysliveckému srubu, aby ji vyměnily za špekáček. Ten si mohly hned opéci na připraveném ohništi.

Aby se děti nenudily ani u srubu, připravili pro ně myslivci zábavu i tam. Mohly si třeba vyrobit zajíčka z březového špalíčku, zkusit si jak znají zvířata a jejich stopy nebo jak poznají listy stromů. Také si mohly namalovat obrázek nebo si nechat obrázek namalovat na vlastní ruku. Kromě obrázku na ruku jim Petr Slaba ze studia Divočák namaloval třeba i rychlou karikaturu.

Stezkou poznání prošlo téměř čtyřicet dětí, které po návratu na myslivecký srub dostaly papírovou tašku s dárky. A samozřejmě již zmíněný špekáček.

Publikováno: Myslivci v Pilníkově už po patnácté rozpůlili dětem prázdniny

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.