Olympiáda pro starší a dříve narozené 2022

Děti začaly chodit do škol a se zářím přišel i čas na další, v pořadí již čtrnáctou, Olympiádu pro starší a dříve narozené. Letošní ročník se konal ve čtvrtek 8. září 2022 odpoledne tradičně ve Všesportovním areálu v Havlovicích.

I letošní ročník olympiády připravil a zorganizoval  TJ Sokol Havlovice, z. s. ve spolupráci s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory, o.p.s. Akce byla určena hlavně pro starší a dříve narozené občany pobývající na území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s., avšak ani zájemci o účast odjinud nebyli pořadateli odmítnuti. Kdo si chtěl zasportovat nebo se jen potkat a pobavit se se svými přáteli a známými byl v Havlovicích vítán!

Na olympiádu se samozřejmě vydali i sportovně založení senioři z Pilníkova. Pilníkovská výprava letos čítala celkem 17 sportovců. I letos byla převážná většina účastníků ženy, kterých jelo sportovat 14. Muži byli zastoupeni pouhými třemi účastníky. Letošní výpravu opět doprovázel starosta Josef Červený a předsedkyně sociálního výboru Hana Blažková coby fotografka.

Po příjezdu se všechny výpravy nejprve sešly na slavnostním nástupu. Seřadily se podle příslušnosti k jednotlivým obcím, a protože mnohdy měly výpravy stejná trička, tak byl nástup i hezky barevný. Nastoupené účastníky nejprve přivítal Mgr. Jan Balcar, Ph.D. a zástupci pořadatelů a organizátorů akce. Po nich i starostové ze zúčastněných obcí. Na závěr úvodu zazněla státní hymna. A potom již začalo zápolení!

V různých tradičních i mnohem méně obvyklých sportovních disciplínách se celkem utkalo 340 soutěžících. Přitom nejstarší soutěžící ženě bylo plných 95 let a nejstaršímu muži 90 let! Soutěžící se utkali například v hodu válečkem či paličkou na maso, v hodu mokrým tenisovým míčkem, skoku do dálky a minigolfu.

Soutěže byly tentokrát ukončeny deštěm s bouřkou, ale protože byl pro přítomné připraven dostatek stanů většina jich zde zůstala. Po dešti vystoupila skupina sokolek Boubelky a na úplný závěr ještě proběhlo vylosování bohaté tomboly. A pak se již jednotlivé výpravy začaly pomalu rozjíždět do svých domovů.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.