Podzimní vítání občánků

V neděli odpoledne 18. září 2022 se v zasedací místnosti na pilníkovské radnici sešli noví občánci města Pilníkova na letošním druhém, a pro letošní rok nejspíše i posledním, vítání občánků.

Bylo to však určitě poslední předvolební vítání občánků současného zastupitelstva. Příští týden budou volby a po nich zastupitelstvo bude mít částečně jiné složení. Po celé funkční období vedla sociální výbor Hana Blažková, která vítala občánky už i v předchozím volebním období. Za funkční trvání dosluhujícího zastupitelstva spolu se starostou města Josefem Červeným uspořádala celkem šest vítání občánků, protože protikovidová opatření jich bohužel více neumožnila. Ale tu dobu jistě pamatujete… Celkem na nich spolu přivítali 14 dívek a 15 chlapců. Tedy celkem 29 dětí. Což je poměrně málo. Na tomto posledním vítání to byla jen jedna dívka a jeden chlapec.

Přítomné nejprve přivítala předsedkyně sociálního výboru, a potom pozvala děti z místní základní školy, které si pod vedením Mgr. Světluše Pospíšilové připravily krátké pásmo písniček a básniček pro děti. Po nich Hana Blažková nové občánky představila starostovi města Josefu Červenému, který je přivítal mezi nové občany města.

Nakonec byli oba občánci zapsáni do pamětní knihy města Pilníkova. Obě maminky obdržely květinu a starosta rodičům předal i finanční dárek. Kromě toho děti dostaly dárkové balíčky s hebkými osuškami.

Přejeme dětem šťastný a radostný život v našem městě!

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, vítání občánků se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.