Čaj o páté se starostou 12. 10. 2022

Opět ve středu (12. října 2022) a opět o páté se měli možnost sejít místní občané se starostou města na Čaji o páté. Tentokrát jsme se sešli v salonku rekonstruované restaurace Slunce, kterou však nájemce Miroslav Svačina na facebooku prezentuje jako „Rozmarýnek u slunce“.

Salonek se zaplnil jedním starostou a patnácti hosty. Starosta opět pozval hosty na kávu či čaj, ale tentokrát si někteří dali i pivo. K tomu starosta přinesl, a paní starostová upekla, jablečnou buchtu. Její název neznám, ale byla dobrá.

Starosta jako již tradičně seznámil občany se svými plány na nejbližší budoucnost. Z toho je asi nejzajímavější změna parkové úpravy ve východní části náměstí kolem morového sloupu a na Hradčíně, spojená s kácením vzrostlých stromů. Prý jsou staré, nemocné a nebezpečné svému okolí… Alespoň tak to stojí v odborném posudku. Ovšem vše je v souladu se studií ateliéru Tečka, se kterou nás její autoři seznámili na veřejném představení „Studie veřejných prostranství“ poprvé na podzim roku 2019 a naposledy na podzim loňského roku. Ale toto je asi dost zajímavé téma a napíšu o něm samostatně.

Další zajímavostí, které si již jistě mnozí z vás všimli je, že začala stavba repliky kostelní věžičky. Škoda jen, že repliku firma nemohla vyrobit předem a vyměnit ji na jednu cestu jeřábu. Přeci jenom cesta jeřábu není zadarmo… Investorem opravy ani vlastníkem kostela, ale není město Pilníkov, takže postup ani způsob prací neovlivní.

Kromě uvedeného se samozřejmě probrala i řada dalších aktuálních témat. Třeba i ceny energií, protože ve městě se (zatím) svítí celou noc a při rychlém růstu cen to bude v rozpočtu města znát. Namítnete, že při zafixované ceně elektřiny ke změně nedojde, ale zafixovaná je pouze cena silové elektřiny a k tomu se přičítají ještě další služby, kterých se fixace obvykle netýká. Takže ceny stejně porostou.

Pokud vás dění v našem městě zajímá a chcete se na něco zeptat nebo si chcete popovídat se sousedy, neváhejte a přijďte na příští Čaj o páté. Měl by být v lednu.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.