Ustavující veřejné zasedání

V úterý 18. října 2022 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva. Letošní volby do obecního zastupitelstva byly ryze formální, protože byla pouze jedna kandidátka s devíti kandidáty, takže bylo předem jasné, že budou všichni zvoleni. To se také projevilo na předvolební kampani, která tentokrát vůbec nebyla.

Nakonec to bylo vidět i ve volební účasti. Zatímco ve volbách od roku 2010 (tedy ve volbách v roce 2010, 2014 a 2018) volilo vždy více než 51% registrovaných voličů, což bylo vždy kolem pěti set registrovaných voličů, letos přišlo o 200 voličů méně, tedy přesně pouhých 306, což není ani 32% registrovaných voličů. I na ustavující schůzi obecního zastupitelstva se přišlo podívat pouze třináct obyvatel.

Do zastupitelstva tedy byli zvoleni (zdroj Český statistický úřad, viz www.volby.cz):

Na ustavujícím zasedání všichni zastupitelé nejprve složili slib a následně byl zvolen staronový starosta Josef Červený i místostarosta Petr Jirásko. Dále byli zvoleni také předsedové a členové finančního a kontrolního výboru, předsedkyněmi se staly Mgr. Markéta Gábrišová a Tereza Kňourková.

Na fotografii jsou z leva: zapisovatelka Miluše Čubičová a zastupitelé: Jiří Hofman, Petr Pěchoč, Filip Dostál, místostarosta Petr Jirásko, starosta Josef Červený, Hana Blažková, Mgr. Markéta Gábrišová, Mgr. Gabriela Výborná, Tereza Kňourková.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.