8. letecký den trutnovské “Dračí letky”

V sobotu 15. 6. 2013 na trutnovském letišti uspořádal místní letecký klub Ultralight o.s. 8. slet ultralehkých letadel. K vidění byla spousta letadel různých typů – větroně, ultralighty, vrtulník, rogala, … Diváci dokonce mohli vidět i hromadný seskok parašutistů z letounu Antonov AN-2.

K vidění také bylo mnoho leteckých RC modelů, ukázky vojenské techniky, práce policistů při zásahu i hasičů, kteří vyprošťovali osobu z havarovaného vozidla. Zajímavá byla také ukázka repliky stíhacího letounu Jakovlev JAK-3 v ultralightovém provedení.

Při leteckém dnu došlo těsně po 15. hodině k nehodě, při které přistávající větroň zavadil při přistávání křídlem o přistávací dráhu a to ho odhodilo na vedle dráhy stojící letoun – ultralight, který si právě prohlíželi diváci. Jeden z přihlížejících byl zraněn.

Podle Policie ČR utrpěl zraněný divák odvezený do nemocnice zlomeninu žebra a několik tržných ran. Škoda byla předběžně odhadnuta na zhruba půl miliónu korun.

Letecký den navštívilo více než 3 000 návštěvníků.

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.