29. kolínská plaketová jízda a výstava veteránů

V sobotu 22. června 2013 se v Kolíně a okolí konal již 29. ročník tradiční plaketové jízdy veteránů spojený s výstavou zúčastněných vozidel. Jízda začínala v dopoledních hodinách na kolínském Karlově náměstí.

Letošní trať plaketové jízdy byla dvouetapová. Každá z etap byla dlouhá přibližně 40 km a pro každou etapu byl stanoven časový limit. První etapa byla odstartována v Kolíně na Karlově náměstí a vedla do městečka Kácov. Na zámeckém nádvoří pak následovala výstava veteránů a pro účastníky jízdy i prohlídka městečka spojená s exkurzí do zámeckého pivovaru, kde se dnes opět vaří pivo. Druhá etapa vedla z Kácova a končila opět na kolínském náměstí. Před startem druhé etapy ale ještě v Kácově každý z účastníků absolvoval několik úkolů, včetně jízdy zručnosti.

Hezký den byl nakonec zakončen slavnostním společenským večerem s hudbou, na kterém byla celá plaketová jízda zhodnocena a vítězům předány ceny.

Na závěr bych ještě uvedl motto kolínského veteran car clubu:

To, co naši předkové v minulosti se smyslem pro krásu a technický um jim vlastní vytvořili, je potřeba obnovovat v pokoře a naději, že tak posloužíme generacím příštím.

Publikováno také na novinky.cz.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.