Setkání na terase

Na první prázdninový den 1. července 2021 jsme si po dlouhé covidové pauze vyjednaly s vedením místního Domova pro seniory návštěvu ubytovaných seniorů.

V covidové době zde totiž byly zakázány návštěvy, proto jsme využily současného rozvolnění a vyrazily jsme se na naše seniory podívat. A protože jsme za nimi opravdu dlouho nemohly, rozhodly jsme se je trochu potěšit i nějakými těmi dobrotami.

Proto jsme s Emilií Najmanovou napekly hromadu moravských koláčů. A aby se nejedly jen tak “na sucho”, půjčily jsme si na radnici varnu na vodu abychom jim na místě mohly uvařit i kafíčko. Kafíčko si sice dali všichni, ale vypadalo to, že ještě větší radost než z kávy mají z vaječného koňaku, který jsme jim s sebou také přinesly.

Když jsme přišly do DPS, museli jsme si tedy nejprve nanosit na terasu židle, aby si senioři měli vůbec kam sednout, a přitom jsme dali vařit vodu na kávu. Mezitím začali přicházet místní obyvatelé. Někteří přišli sami, některé doprovodily nebo dovezly ošetřovatelky. Na začátku nás tedy ještě chtělo trochu postrašit počasí. Najednou se zatáhlo a začalo foukat. I pár kapek spadlo! Ale po chvíli se vyjasnilo a bylo najednou krásně! Takže se setkání rušit nemuselo a mohli jsme si ho všichni společně užít. Dokonce se za námi přišel podívat i starosta Josef Červený, jenž si také se všemi popovídal.

Odpoledne rychle uteklo a aby to těm, kteří se nemohli besedy na terase zúčastnit nebylo líto, nechaly jsme jim u ošetřovatelů krabici koláčků, aby jim je rozdaly.

Naštěstí celé odpoledne nepršelo a bylo hezky, a tak se všem přítomným seniorům na nové terase líbilo. Všichni jsme si krásně popovídali a odpoledne rychle uteklo. Ani nás nechtěly pustit domů a musely jsme jim slíbit, že když to půjde, že mezi ně opět přijdeme.

I klientům DPS se setkání na terase líbilo, protože sepsali a na radnici doručili poděkování za návštěvu, a že prý by si setkání chtěli zopakovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.