Tři králové opět koledují v Pilníkově

V sobotu osmého a neděli devátého ledna 2021 Pilníkovem opět po roční přestávce prošli koledníci. Tříkrálová sbírka se u nás koná sice již po osmé, ale koledníci po našem městečku procházeli teprve po sedmé. Je to proto, že loni ani koledníci chodit nemohli kvůli covidu-19. Přesto se uskutečnila sbírka alespoň elektronická.

Pilníkovští koledníci se sešli na náměstí a než se vydali do pilníkovských ulic jim požehnal farář ICLic. ThLic. Ján Kubis.

Sbírku tradičně pořádá Charita České republiky a je v České republice největší charitativní sbírkou. U nás v Pilníkově je již od prvního ročníku hlavní organizátorkou paní Iveta Bubeníčková. Má k dispozici tři zapečetěné pokladničky a tedy i tři skupiny koledníků na každý den. Po neděli bude možné do pokladniček přispět až do 16. ledna a to buď na radnici nebo v obchodě COOP na náměstí a poslední pokladnička bude umístěna přímo u paní Ivety Bubeníčkové.

A na co letošní příspěvek půjde?

Oblastní charita Trutnov chce výtěžek sbírky 2022 použit k zakoupení nových elektrických polohovacích lůžek pro charitní půjčovnu zdravotních a kompenzačních pomůcek. Další část příspěvku bude použita na zakoupení automobilu pro domácí hospicovou – paliativní péči, na projekty v Indii v oblasti Bangalor a na krytí nákladů mimořádných událostí.

Chcete-li mít na průčelí svého domu napsáno K + M +B otevřete svá srdce i své dveře až před nimi uslyšíte koledníky zpívat tříkrálovou koledu.

V první sbírce v Pilníkově v roce 2015 místní obyvatelé přispěli částkou 2844 Kč a od té doby se dary každoročně zvyšují a blížily se k 10000 Kč a v roce 2019 bylo vybráno poprvé více než 10000 Kč. Konkrétně 10678 Kč a rok později dokonce 17698 Kč. Co myslíte, přesáhne výtěžek letošní pilníkovské sbírky opět 10000 Kč?

Kolik se nakonec vybralo?

Charitativní sbírka byla ukončena k 16. lednu 2021. Po rozpečetění a sečtení všech tří pilníkovských pokladniček se součet vybraných peněz vyšplhal až na celkových 22857 Kč, což je opět více než loni! A k tomu poprvé přes 20000 Kč!

A na závěr ještě koho jste při koledě mohli potkat a kdo pomáhal zmíněnou částku získat:

Letos koledovalo 18 dobrovolníků: Anna a Eliška Bubeníčkovi, Šimon a Matouš Bažantovi, Julie a Honzík Dostálovi, Míša Drápalová, Jan Gábriš, Ingrid a Dorotka Hajný, Nikolka Karvaiová, Markéta Moskalová, Eliška Novotná, Vendulka Radiměřská, Eliška a Michal Starý, Natálka a Honzík Vargovi a doprovázelo je šest dospělých: Iveta Bubeníčková, Lucie Bažantová, Josef Červený, Gabriela Doležalová, Alenka Radiměřská a Karolína Stará.

Publikováno: FOTO: Tři králové opět koledovali v Pilníkově. Požehnal jim farář Ján Kubis – Krkonošský deník (denik.cz)

Za poslední tři fotografie z neděle 9. ledna děkuji paní Ivetě Bubeníčkové.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.