Poprvé v roce 2022 na čaji o páté u starosty

Změnil se letopočet a přišla již druhá středa nového roku 2022 a tedy se v zasedací místnosti opět sešel starosta Pilníkova Josef Červený s občany na dalším Čaji o páté se starostou. Setkávání se starostou tak vstoupilo již do čtvrtého roku svého trvání (toto letí, zase budou na podzim volby…).

Tentokrát se opět konalo v zasedací místnosti na radnici. I pro tato setkání platí, obdobně jako pro veřejná zasedání, že popovídat si se starostou chodí obvykle ti samí pilníkované. Ani tentokrát nechyběl čaj či káva osobně připravený starostou všem příchozím. A ke kávě či čaji upekl, nebo spíše paní starostová upekla, zákusek a ozdobila jej krémem a čtverečkem čokolády se sobem. A když někdo, třeba já, vypadal hladově, dostal klidně i dva kousky!

Opět jsme si povídali o aktuálním místním dění. Tentokrát to bylo například o probíhající tříkrálové sbírce, ale také o připravovaných akcích hlavně na začátek a jaro tohoto roku. O některých se ještě nepsalo ani v Pilníkovském zpravodaji! Uvidíme ale co covid a nová vláda dovolí…

Také se probrali nové silnice s nově vyznačenými parkovacími stáními i nové parkoviště. Ale starosta také povyprávěl o plánované obnově zeleně na různých místech Pilníkova, včetně výsadby nových stromů. Proto již proběhla dendrologická kontrola stromů, která ukázala neutěšující stav obzvláště některých z nich. Vše však stojí peníze, ale při postupné realizaci by se vše mělo zvládnout.

Diskutující poukázali i na některé problémy, které se objevují po nedávno dokončené rekonstrukci silnice I/16., kde se již objevují louže či vysoká hlučnost, kterou asi způsobují nerovné spoje mezi jednotlivými částmi silnice, jejichž přejetí určitými typy vozů je hlučné a ruší obyvatele v přilehlých nemovitostech. Účastníci také poukázali na některé nedokončené terénní úpravy okolí několika silnic. To se bude řešit na jaře, až bude tepleji.

Chcete být také mezi prvními informovanými? Zajímá vás dění v Pilníkově? Přijďte na příští čaj o páté se starostou! Máte možnost již 14. dubna 2022.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.