Tři králové opět prochází Pilníkovem

Je první lednová sobota a s ní i do Pilníkova přicházejí Tři králové. V sobotu dopoledne se všichni koledníci i jejich dospělý doprovod sešli na pilníkovském náměstí. Letos bylo celkem osm skupinek koledníků, ale protože pokladniček je méně, tak někteří rovnou vyrazili do Pilníkova zatímco další budou chodit až zítra.

Ještě než se koledníci vydali po Pilníkovu, tak k nim promluvil jáhen Ing. Michal Nesvadba, který je v trutnovském vikariátu kaplanem pro charitu, a vysvětlil jim jak bude výtěžek letošní sbírky využit. Na závěr jim ještě požehnal.

Tuto charitativní sbírku tradičně pořádá Charita České republiky a stále je v České republice největší charitativní sbírkou. V Pilníkově je od jejího prvního ročníku hlavní organizátorkou Iveta Bubeníčková. K dispozici má tři zapečetěné pokladničky, a tak můžete v Pilníkově potkat tři skupiny koledníků, a každá skupinka má přidělen svůj úsek a doprovází ji jeden dospělý, u kterého si můžete ověřit, že skutečně vybírá pro Charitu České republiky. Po neděli bude možné do pokladniček přispět až do 15. ledna na radnici nebo v obchodě COOP. Poslední pokladničku bude u sebe mít paní Bubeníčková.

Když přispějete, tak koledníci vám zazpívají a požehnají vašemu domu, který označí nápisem K+M+B 2023. A ještě dostanete cukřík s logem charity.

Na co letošní sbírkou přispíváte?

Na Trutnovsku bude výtěžek Tříkrálové sbírky 2023 směřovat do tří charitních služeb. Většina půjde na rozvoj Domácí paliativní péče a budou použity pro zakoupení potřebného vybavení. Dále budou ze sbírky hrazena psychologická a psychoterapeutická sezení pro děti s traumatem. Dále sbírka pomůže v zakoupení aktivizačních pomůcek pro seniory, které používají asistenti při práci s nimi. Kolik peněz se rozdělí se ukáže až po ukončení sbírky.

V Pilníkově se vybírá každým rokem více a více peněz. Při první sbírce v roce 2015 se vybralo 2844 Kč. V roce 2019 vybraná částka poprvé překročila 10000 Kč, vybralo se 10678 Kč. A loni se vybralo již přes 20000 Kč, konkrétně 22857 Kč. Kolik myslíte, že se vybere letos?

Letošní částka byla opět rekordní

V neděli 15. ledna sbírka skončila a obsah kasiček byl spočítán. A letos padl další rekord! Vybraná částka totiž překročila, i když jen těsně, 30 tisíc korun! Vybralo se celkem 30030,- Kč!

Děkujeme všem dětem i jejich doprovodu a ostatním, kteří se u nás na sbírce podíleli.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.