“Půlení prázdnin” po myslivecku

V pátek 29. července proběhlo již třetí “půlení prázdnin” po myslivecku. Teda ono vlastně bylo již čtvrté, ale poprvé se konalo pod názvem “Myslivecký den” a až od dalšího roku bylo pořádáno pod současným názvem “Dětský myslivecký den – Půlení prázdnin”. Pořadatelem pokaždé bylo (a je) místní myslivecké sdružení MS Krakonoš.

Po přivítání dětských i dospělých návštěvníků mohlo zábavné odpoledne začít. Myslivci si opět připravili celou řadu neobvyklých soutěží a her pro děti – a opět byly z velké části jiné než v minulých ročnících! Nechybělo poznávání preparovaných zvířat i stromů podle jejich větví s listy a nově byla zařazena soutěž v malování. Samozřejmě také nemohla chybět oblíbená střelba ze vzduchovky. Letos byla rozšířena i pro dospělé. Ti však sestřelovali lahev červeného vína pověšenou na niti.

S napětím jsme čekali, co si letos myslivci připraví do “myslivecké dílny”. V minulých letech si děti postavily ptačí budku i krmítko – co asi bude letos? Letos myslivci připravili květináče a sazeničky smrčků, borovic a jedlí a děti si je mohly za pomoci myslivců zasadit a doma si budou moci vypěstovat třeba vlastní vánoční stromeček nebo si mohou stromek nechat jen tak pro radost a mohou pozorovat jak jim roste.

Samozřejmě také letos bylo pro děti připraveno občerstvení i s ohništěm na opékání buřtů.

Po občerstvení následovalo vyhodnocení nejhezčích dětských kreseb v kategoriích podle věku malých malířů.

Na závěr byla soutěž v přetahování lanem, ve které se utkali tři myslivci a tři (dospělí) návštěvníci půlení prázdnin. Výsledek sice není důležitý, ale vyhráli myslivci.

Je dobře, že se z této akce již stává pomalu další místní tradice, která si našla oblibu u mnoha pilníkováků, kteří se jí pravidelně účastní.

Děkujeme myslivcům za zdařilou akci!

Z důvodu velikosti videa je snížena jeho kvalita, originál je ve FullHD (1920×1080, 16:9).

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie, video se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.