Rozsvícení vánočního stromu

V poslední letech se u nás v Pilníkově o první adventní neděli na náměstí scházeli obyvatelé kolem vánočního stromu. Popovídali si spolu zazpívali vánoční koledy a poprvé viděli rozsvícený nový vánoční strom. Letos ale … COVID-19 a (h)různá nařízení.

Proto se tentokrát ani tato akce nemohla uskutečnit, takže se nás na náměstí sešlo jen pár – starosta Josef Červený, Dušan Hanuš a my jako publikum. Samozřejmě jsme nosili roušky a dodržovali rozestupy… Tedy až na filmování a focení. Jednak to vypadá ve videu blbě, a jednak pak není pořádně rozumět.

Letošním vánočním stromem je opět smrk. Tentokrát to neměl na své vánoční stanoviště uprostřed náměstí daleko, protože se použil smrk z parku pod kostelem. Stejně měl být v brzké době pokácen. Jehličnany na náměstí jsou již dosti vzrostlé a navíc, podle studie ateliéru Tečka, by stejně byly pokáceny. Takto se alespoň strom využil dvakrát – jako vánoční, a pak někoho ohřeje.

Strom postavili a ozdobili pracovníci Lesy-voda s.r.o.

Veselé vánoční svátky!

Rozsvícení vánočního stromu v Pilníkově 2020

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.