Stavění máje a čarodějnice 2023

V nedělní podvečer 30. dubna 2023 se na pilníkovském náměstí sešli nejenom místní občané Pilníkova, aby se zúčastnili letošního svátku všech, nejen místních 😉 , čarodějnic. Dokonce se pálení čarodějnic zúčastnili i zástupci z družebního Marciszówa.

Jako již tradičně byla nejprve na náměstí vztyčena pracovníky Lesy-voda s.r.o. za pomoci místních hasičů máj. Ovšem tentokrát ještě před tím než byla máj vztyčena mohli zájemci na její vrchol uvázat krepové či látkové mašle, které samozřejmě byly na náměstí také k dispozici. Dokonce na ně mohli napsat i nějaký vzkaz či přání. I letos účastníci v maskách, tedy spíše účastnice, od města Pilníkova dostali drobné dárky a bezpečný lampion s LED osvětlením. Když máj byla postavena a bezpečně upevněna, vydal se v 18 hodin z náměstí k fotbalovému hřišti lampionový průvod.

Pro děti, a ne jen pro ně, byly na plácku za hřištěm ve stínu vatry s čarodějnicí připraveny různé dětské soutěže. Některé soutěže absolvovali i starší účastníci. U dospělých mělo úspěch hlavně zatloukání hřebíků do špalku, přetahování lanem a některé ženy si proběhly i slalom s koštětem. Kromě těchto disciplín nechyběla ani míchání kouzelných lektvarů, hledání myšky v pytli s pilinami a další. Potom si děti mohly vyzvednout špekáček a hned si ho na připraveném ohništi opéci.

Když se zešeřilo hasiči zapálili hranici s čarodějnicí. A když se potom ještě více zešeřilo, vystoupila se svojí ohňovou show skupina ASCARYA z Hradce Králové.

Stavění máje a v průvodu z náměstí šlo asi 80 lidí avšak celkem se akce zúčastnilo celkem téměř 300 lidí.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.