Školní vánoční trhy 7.12.2012

Rok 2012 se rychle blíží ke konci, a tak opět přišel čas na tradiční Vánoční trhy pilníkovské základní a mateřské školy. Letošní, již čtvrtý, ročník se konal opět ve školní budově na náměstí.

Po třetí hodině odpolední nejprve paní ředitelka Mgr. Skořepová přivítala před školní budovou shromážděné návštěvníky a na její proslov vzápětí navázal školní pěvecký sbor, který zazpíval několik klasických koled.

Hned za vchodem do slavnostně vyzdobené školy byl každý návštěvník osobně přivítán dvěma pastýři, a pak se již mohl každý vydat po jednotlivých třídách k prohlídce i nákupu. Děti nabízely různé výrobky, které většinou sami vyrobily. Jednalo se o mnoho rozličných svícnů i malých svícínků, obrázky, perníčky, ozdobičky na stromeček a mnoho dalších dekoračních předmětů. A děti jsou aktivní prodejci!

“Ještě tohle”, říkala vnučka babičce s rukama plnýma ozdobiček, “tu jsem dělala sama!”

Pro znavené návštěvníky bylo i občerstvení zajištěno. Buď ve školní jídelně, která se pro tento den změnila na kavárnu “U anděla” nebo v multimediální učebně, kde se ke kávě či čaji promítaly filmy z dřívějších školních akcí.

Celé odpoledne procházelo po školních chodbách a třídách velké množství návštěvníků. Mezi nimi byl také starosta města Pilníkova pan Haken.

Trhy se všem návštěvníkům líbily a téměř všechny výrobky si někdo odnesl. A teď již nezbývá, než se těšit na Vánoce!


Publikováno také na novinky.cz.

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, video, ZŠ a MŠ Pilníkov se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.