Výlet do ZOO Praha

Na předposlední prázdninovou sobotu připravila Komise pro kulturu a sport města Pilníkova netradiční, o to však zajímavější, výlet. Ráno v osm hodin vyrazil z pilníkovského náměstí plně obsazený autobus s dětmi a jejich doprovodem do pražské ZOO! Zájem o výlet byl velký, takže se na některé zájemce dokonce ani nedostalo a museli zůstat doma.

V jedenáct hodin jsme vstoupili do ZOO. Počítadlo počtu návštěvníků ukazovalo, že v ZOO je již 3170 návštěvníků. Když jsme před pátou hodinou odpolední ze ZOO odcházeli, v ZOO bylo 9888 návštěvníků (ale ti ještě stále přicházeli). Vzhledem k tomu, že ZOO má dost omezení v „dolní“ části a dokonce i některé cesty v „horní“ části jsou předělány na „obslužné“, je to dost znát. Všude je doslova narváno návštěvníky.

Prošli jsme si většinu ZOO a posléze jsme našli i gorily, ke kterým se nedalo projít přímo, protože mezi jejich výběhem a hlavním vchodem leží nejvíce poškozená část ZOO při letošní povodni. Velice se nám líbilo cvičení lachtanů, kteří mají oproti naší minulé návštěvě upravený výběh. Také sloni mají nový a velice pěkný výběh v „horní“ části ZOO. Jmenuje se „Údolí slonů“ a je poblíž „Afrického domu a savany“. Mezi slony je nyní i jedno malé slůně Sita, která je fakt roztomilá. Pokud se půjdete podívat i do „Pavilonu slonů“, půjdete kolem čtyř bronzových sloních soch, z nichž dvě mají na krku zvoneček, který sloni nosí ve své domovině. Můžete si na ně i vylézt a vyfotit se, a když budete mít štěstí, ani vám nikdo nevleze do záběru. Pokud by Vám nestačil slon bronzový, můžete vyzkoušet „trenažér jízdy na slonovi“.

Letos nás (opět) zklamala „Indonéská džungle“, kde se v hlávní části pavilonu krčila jedna ustrašená opička a na dně „říčky“ plavalo několik želv. Na tak velký pavilon s vodopádem a říčkou bych čekal více… Ale pavilon je to hezký.

Já jsem měl letos na svá oblíbená zvířata smůlu, Panda červená „nebyla doma“, gorilák Richard spal a ptačí ostrovy jsou po povodni uzavřené, ale i tak to byl hezký výlet.

PS: kam se pojede příště?

Příspěvek byl publikován v rubrice Česká republika, informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.