Rally Krkonoše v Pilníkově

Letos se opět jela ve dnech 7. a 8. června rally Krkonoše. Byl to již 7. ročník této úspěšné rally. Předchozí ročníky startovaly na Trutnovském náměstí, ale letošní start byl na náměstí ve Vrchlabí.

Na start se postavilo 122 posádek různých tříd. K vidění bylo několik vozů Mitsubishi Lancer Evo IX i X, Subaru Impreza WRX STI, BMW M3, Renault Clio, Honda i Suzuki. A samozřejmě nechyběla ani řada vozů ŠKODA různých typů. V rámci Rally pravidelnosti se závodu zúčastnil i vůz Trabant 601, který byl vzhledem ke svému roku výroby 1967 nejstarším vozem v závodě.

Vzhledem k tomu, že byla oblast závodu postižena povodní, byla zrušena rychlostní zkouška v Prosečném. Ale jedna rychlostní zkouška začínala u nás v Pilníkově za fotbalovým hřištěm. Tato rychlostní zkouška byla dlouhá 13 km a závodníci ji absolvovali dvakrát – pod označením RZ4 a RZ8 a byla dlouhá 13 km.

První rychlostní zkouška RZ4 začala před jedenáctou hodinou, ale před polednem se strhl velký déšť. Snad proto v této RZ k odstoupilo hned jedenáct posádek – tři z důvodů havárií a zbytek pro technické závady. Připočteme-li ještě další havárii a technickou závadu při RZ8, odstoupilo jenom na pilníkovských RZ-tách 13 posádek z celkem 21 odstoupených posádek. Obě pilníkovské RZ vyhrála posádka Sýkora J. – Škardová M. s vozem Škoda Fabia S2000 v nejrychlejším čase 7:36,4 minut, což odpovídá průměrné rychlosti 102,5 km/h. Tato posádka nakonec vyhrála i celou rally Krkonoše.

Letos byla znát zvýšená opatrnost pořadatelů, protože byla velmi široká bezpečnostní pásma kolem trati. Pořadatelé stáli ve všech částech trati, ale i tak se našla řada neukázněných diváků, kteří pořadatele nerespektovali. Konkrétně jsme viděli asi šestičlennou skupinku polských diváků, která si vyloženě dělala co chtěla, včetně přechodu tratě a pořadatele ignorovala.

Výsledky na eWRC-result.com (v češtině).

Publikováno také na novinky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.