Sportovní odpoledne se Spartakem Pilníkov

Sportovní den pro děti se měl původně konat jako “Loučení s prázdninami”, ale protože 1. září se počasí fakt nepovedlo, byl organizátory odložen na 15. září 2017.

Vzhledem k tomu, že sportovní odpoledne pro děti zorganizovali členové místního spolku TJ Spartak Pilníkov, z.s., proběhl samozřejmě na pilníkovském fotbalovém hřišti. Organizace se ujalo mnoho z členů Spartaku. Potkali jsme i hodně členů představenstva spolku, prostě kdo mohl se do organizace odpoledne pro děti nějak zapojil.

Pro děti připravili řadu soutěžních disciplín, zaměřených převážně sportovně. Například slalom, přetahování lanem, slalom s pingpongovým míčkem, střelba hokejkou na bránu, skákání v pytli, přetahování lanem, chůze na chůdách, pouštění draka a další disciplíny. Protože však největší část sportovců Spartaku se věnuje fotbalu, bylo mnoho disciplín zaměřeno na fotbalový míč. Například proč kuželky bourat koulí, když k tomu lze stejně dobře použít kopnutý míč? Další míčové disciplíny byly slalom s míčem mezi kuželkami, střelba na petlahve zavěšené v bráně, a dokonce i střelba na bránu s měřením rychlosti kopnutého míče! Ale jedna z disciplín byla i skládání puzzle, házení šipek do terče a jízda na Růžence a Mischelovi, což jsou koníci zapůjčení z farmy Ing. Karel Skutil.

Nakonec také nesmím zapomenout na naše hasiče, kteří se účastní téměř všech akcí konaných v Pilníkově, a tak nemohli chybět ani zde. Předváděli zájemcům záchrannou techniku, včetně nového defibrilátoru Lifepak 1000, který obdrželi jako sponzorský dar od Nadace Agrofert.

Kdo z účastníků zrovna nesportoval, mohl posedět v hospůdce Na Hřišti a dát si třeba opečenou klobásku nebo uzený bůček, případně jen tak poslouchat DJ Honzu, který celé odpoledne provázel mluveným slovem i hudebním doprovodem.

Když děti absolvovaly všechny disciplíny, obdržely zdarma párek, který si hned na místě opekly nad ohníčkem.

Tato sportovní akce se i přes občasné drobné mrholení vydařila, děti si odpoledne velmi užily, a dokonce měla i vysokou účast – 61 dětí prošlo všechny soutěžní disciplína a dalších více než 20 dětí si prošlo jen některé.

Publikováno také na novinky.czzde.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie, sportovní akce se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.