Pilníkov navštívili duchové

V Pilníkově se každoročně uskuteční mnoho kulturních akcí. Mezi nimi je i řada akcí pro děti a za ta dlouhá léta, kdy je kulturní výbor pořádá, se z mnohých již stala tradice a jsou nejen mezi místními velmi oblíbené. Akce Ať žijí duchové aneb strašidelné odpoledne mezi ně určitě patří. A ta se konala minulou sobotu 29. října 2022.

První strašidla se na pilníkovském náměstí objevila již před pátou hodinou odpolední. Na náměstí všechna strašidla i s jejich doprovodem krátce přivítal předseda kulturní výboru Petr Pěchoč. Potom již strašidelný průvod vyrazil k fotbalovému hřišti. Letos bohužel kulturní výbor nezajistil přechod přes hlavní silnici jako v minulých letech, kdy přechod zajišťovala jednotka SDH Pilníkov, a tak došlo k několika drobnějším problémům s projíždějícími vozidly. Ale naštěsti ke zranění účastníků průvodu nedošlo.

Na hřišti byla pro děti připravena strašidelná stezka odvahy. Stezka vedla kolem požární nádrže dozadu na louku a zpět na hřiště a děti se po ní vydaly až po setmění. I když ty menší děti vycházely raději ještě za šera. Ti větší či statečnější se ale na stezku vydali až za tmy. Stezku organizátoři vyznačili praporky, vydlabanými dýněmi a svíčkami. Odvážlivci na ní míjeli osm strašidelných stanovišť. Někteří prošli stezku s úsměvem, ale někteří měli i trošku strach. Dokonce i pár slziček se na dětských tvářích objevilo.

Děti se na stezku vydávaly postupně v malých skupinkách a po jejím projití na ně čekal teplý čaj a špekáček na opékání. A protože byl příjemný poměrně teplý večer, tak si jej děti hned na připraveném ohni opekly.

Podle organizátorů se na strašidelnou stezku odvahy vydalo 130 dětí.

text a foto: Martin Blažek

Publikováno: FOTO: Ať žijí duchové! V Pilníkově se konalo strašidelné odpoledne – Krkonošský deník (denik.cz) i v tištěné verzi Krkonošského deníku 2. 11. 2022

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, reportážní fotografie se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.