Myslivci opět rozpůlili prázdniny

V pátek 26. července 2019 již po dvanácté místní Myslivecký spolek Pilníkov rozpůlil dětem prázdniny a ohlásil tak, že se prázdniny dostávají do druhé poloviny. Prázdniny vždycky tak rychle utíkají…

U mysliveckého srubu se s našimi myslivci sešlo mnoho místních dětí i s jejich rodiči. Všichni si přišli prohlédnout vystavené myslivecké trofeje a s myslivci popovídat o zvěři i o přírodě. Děti si navíc přišly zasoutěžit.

Všechny přítomné nejprve za myslivecký spolek přivítal jeho předseda Ing. Jaroslav Kult a hned poté si myslivci s dětmi povídaly o přírodě a zvěři. A kdo při tom dával pozor, měl později ulehčené vyplňování mysliveckého kvizu. Po vyprávění následovala řada soutěží, jejichž absolvování pro děti nezůstalo bez sladké odměny. Děti spolu závodily na koloběžkách, na vlastní kůži si zkusily “norování”, chůzi na chůdách a oblíbenou střelbu ze vzduchovky. Kromě zručnostních disiplín si myslivci pro děti opět připravili i řadu naučných her, při kterých děti poznávaly zvířata z našich lesů a strání, stromy podle větviček a listí či šišek, brouky. Pokud něco nevěděly, myslivci jim vše rádi vysvětlili.

A protože myslivci si každým rokem připraví nějakou novou soutěž, letos jí byla kuličková dráha – na jednomkonci se vloží kulička a na druhémkonci dráhy ji musí chytit, aniž by spadla na zem.

Letošní myslivecké odpoledne bylo velmi teplé, proto ani letos myslivci nezapomněly na návštěvníky a zajistili dostatek tekutin. Děti měly opět pití zdarma a po absolvování všech soutěžních disciplín doslay i špekáček, který si hned na připraveném ohništi mohly opéci.Letošní myslivecké odpoledne bylo velmi teplé, proto ani letos myslivci nezapomněly na návštěvníky a zajistili dostatek tekutin. Děti měly opět pití zdarma a po absolvování všech soutěžních disciplín doslay i špekáček, který si hned na připraveném ohništi mohly opéci.

I přes velké teplo se letošního půlení prázdnin zúčastnilo celkem dost dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice informace z kultury, město Pilníkov, myslivecké akce, reportážní fotografie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.